Farma PV 60 MW Zagórzyca oficjalnie otwarta

Farma fotowoltaiczna Zagórzyca Elmont Grupa

23 czerwca w Zagórzycy, niedaleko Słupska nastąpiło uroczyste uruchomienie farmy fotowoltaicznej. Inwestorem jest Wento, firma należąca do wywodzącej się z Norwegii grupy Equinor. Generalnym wykonawcą był Elmont. Realizacja prac budowlanych zajęła prawie rok, w budowę zaangażowanych było ponad 500 osób.

Farma fotowoltaiczna o mocy 60 MW została zbudowana na obszarze 55 ha. Składa się z ponad 110 tysięcy sztuk paneli fotowoltaicznych wykonanych w technologii monokrystalicznej. Zakres inwestycji obejmował również budowę stacji elektroenergetycznej WN/SN GPO Zagórzyca z napowietrzą rozdzielnią 110kV. Na terenie farmy ułożono ponad 600 km kabli oraz zamontowano ponad 49 tysięcy nóg konstrukcji wsporczych. Obiekt przyłączony został do sieci z wykorzystaniem kablowej linii wysokiego napięcia o długości 6 km. Farma fotowoltaiczna w Zagórzycy przez kolejnych 30 lat ma produkować 61 GWh energii rocznie, odpowiada to zużyciu 31 tys. polskich gospodarstw domowych.

Cieszymy się, że coraz więcej krajowych firm, podobnych do naszej, włącza się w budowanie zrównoważonej energetyki jutra i może skorzystać na boomie w branży fotowoltaicznej w Polsce.

Otwarcie jednej z największych farm fotowoltaicznych w północnej Polsce to znaczący krok w kierunku osiągnięcia celu w zakresie wykorzystywania energii z odnawialnych źródeł. Przemysł fotowoltaiczny w Polsce ma znaczący potencjał rozwojowy i może przyczynić się do poprawy jakości życia w naszym kraju, a także minimalizuje niekorzystne zmiany klimatyczne. Zrealizowana farma fotowoltaiczna w Zagórzycy, jest przykładem korzystnego wpływu biznesu na środowisko i pokazuje, że w dzisiejszych czasach rozwój gospodarczy i ochrona środowiska mogą i powinny działać równocześnie.

Video autorstwa Wento

Udostępnij

Zobacz również

Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna o mocy 4,4MW

Z przyjemnością informujemy o nowym kontrakcie Elmont na zaprojektowanie i wybudowanie farmy fotowoltaicznej o mocy 4,4 MW dla Inwestora zagranicznego. Prace obejmować będą wykonanie projektów

Infrastruktura energetyczna

Nowy GIS 110kV dla EON

Konsorcjum firm Elmont Sp. z o.o. oraz Pracownia Projektowa Enspro Sp. z o.o. opracuje dokumentację wykonawczą oraz wybuduje w technologii gazowej stację elektroenergetyczną 110 kV

Farmy fotowoltaiczne

Farmy słoneczne o mocy 4MW

Elmont wspólnie z Pracownią Projektową Enspro zaprojektuje oraz wybuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 4 MW. Zakres prac obejmuje wykonanie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, dostawę

Farma Fotowoltaiczna Chotków - Elmont
Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna Chotków 40 MW na ukończeniu

Elmont kończy budowę farmy fotowoltaicznej Chotków o mocy 40 MW. Elektrownia jest zlokalizowana w powiecie żagańskim w województwie lubuskim. Powierzchnia całej zabudowy to 45 ha.

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top