SMART GRID dla ENEA

Enea Smart Grid - Elmont - infrastruktura energetyczna

           Na zlecenie ENEA Operator sp. z o.o., Elmont przeprowadził budowę elektroenergetycznej sieci inteligentnej tzw. SMART GRID na terenie Szczecina, powiatu gryfińskiego i Świnoujścia.

Inwestycja obejmowała modernizację oraz przebudowę stacji SN, linii kablowych, stacji SN/nN oraz zastosowanie w nich automatyki FDIR pozwalającej na szybkie wykrywanie zwarć i eliminację uszkodzonego odcinka oraz wykonanie przełączeń tak aby utrzymać zasilanie sieci.

W ramach projektu została sporządzona kompletna dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniem wszystkich aspektów formalno-prawnych. Przebudowano także obiekty:

-RS Cedynia,

-RS Piastowska w Świnoujściu,

-trzy główne rozdzielnie SN w Szczecinie tj. RS TV Centrum, RS Krzysztofa i RS Storrady,

Wybudowano również nowy obiekt RS Banie i zmodernizowano stanowiska potrzeb własnych na terenie GPZ Międzyzdroje.

Inwestycja objęła również przebudowę i modernizację ciągów liniowych na terenach RD Stargard, RD Międzyzdroje oraz RD Szczecin, w których to zmodernizowano stacje SN/nN wymieniając w nich rozdzielnice SN wyposażone w automatykę zabezpieczeniową i zdalne sterowanie oraz zabudowano nowe linie kablowe SN i wymieniono  stanowiska słupowe.

Ze względu na zastosowanie nowoczesnej aparatury rozdzielczej, a także wdrożenia systemu  komunikacji między urządzeniami oraz z jednostkami nadrzędnymi w najwyższym na dzień dzisiejszy standardzie, projekt ten jest niezwykle ważnym oraz bardzo interesującym przedsięwzięciem zarówno dla Inwestora – ENEA Operator sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Szczecin jak i Elmont Grupy.

Poza pracami elektroenergetycznymi w zakres Inwestycji wchodziło przygotowanie kompletnej infrastruktury na potrzeby działania poszczególnych stacji. W ramach realizacji przeprowadzono 11 testów automatyki zabezpieczeniowej FDIR (wykonanie prób zwarciowych w liniach napowietrznych oraz kablowych wraz z edycją w systemie nadrzędnym Enea Operator) w które swoim zasięgiem objęły cały obszar Inwestycji.

Całkowity czas realizacji zadania wyniósł 44 miesiące.

Udostępnij

Zobacz również

Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna o mocy 4,4MW

Z przyjemnością informujemy o nowym kontrakcie Elmont na zaprojektowanie i wybudowanie farmy fotowoltaicznej o mocy 4,4 MW dla Inwestora zagranicznego. Prace obejmować będą wykonanie projektów

Infrastruktura energetyczna

Nowy GIS 110kV dla EON

Konsorcjum firm Elmont Sp. z o.o. oraz Pracownia Projektowa Enspro Sp. z o.o. opracuje dokumentację wykonawczą oraz wybuduje w technologii gazowej stację elektroenergetyczną 110 kV

Farmy fotowoltaiczne

Farmy słoneczne o mocy 4MW

Elmont wspólnie z Pracownią Projektową Enspro zaprojektuje oraz wybuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 4 MW. Zakres prac obejmuje wykonanie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, dostawę

Farma Fotowoltaiczna Chotków - Elmont
Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna Chotków 40 MW na ukończeniu

Elmont kończy budowę farmy fotowoltaicznej Chotków o mocy 40 MW. Elektrownia jest zlokalizowana w powiecie żagańskim w województwie lubuskim. Powierzchnia całej zabudowy to 45 ha.

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top