SMART GRID dla ENEA

Enea Smart Grid - Elmont - infrastruktura energetyczna

           Na zlecenie ENEA Operator sp. z o.o., Elmont przeprowadził budowę elektroenergetycznej sieci inteligentnej tzw. SMART GRID na terenie Szczecina, powiatu gryfińskiego i Świnoujścia.

Inwestycja obejmowała modernizację oraz przebudowę stacji SN, linii kablowych, stacji SN/nN oraz zastosowanie w nich automatyki FDIR pozwalającej na szybkie wykrywanie zwarć i eliminację uszkodzonego odcinka oraz wykonanie przełączeń tak aby utrzymać zasilanie sieci.

W ramach projektu została sporządzona kompletna dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniem wszystkich aspektów formalno-prawnych. Przebudowano także obiekty:

-RS Cedynia,

-RS Piastowska w Świnoujściu,

-trzy główne rozdzielnie SN w Szczecinie tj. RS TV Centrum, RS Krzysztofa i RS Storrady,

Wybudowano również nowy obiekt RS Banie i zmodernizowano stanowiska potrzeb własnych na terenie GPZ Międzyzdroje.

Inwestycja objęła również przebudowę i modernizację ciągów liniowych na terenach RD Stargard, RD Międzyzdroje oraz RD Szczecin, w których to zmodernizowano stacje SN/nN wymieniając w nich rozdzielnice SN wyposażone w automatykę zabezpieczeniową i zdalne sterowanie oraz zabudowano nowe linie kablowe SN i wymieniono  stanowiska słupowe.

Ze względu na zastosowanie nowoczesnej aparatury rozdzielczej, a także wdrożenia systemu  komunikacji między urządzeniami oraz z jednostkami nadrzędnymi w najwyższym na dzień dzisiejszy standardzie, projekt ten jest niezwykle ważnym oraz bardzo interesującym przedsięwzięciem zarówno dla Inwestora – ENEA Operator sp. z o.o. Oddział Dystrybucji Szczecin jak i Elmont Grupy.

Poza pracami elektroenergetycznymi w zakres Inwestycji wchodziło przygotowanie kompletnej infrastruktury na potrzeby działania poszczególnych stacji. W ramach realizacji przeprowadzono 11 testów automatyki zabezpieczeniowej FDIR (wykonanie prób zwarciowych w liniach napowietrznych oraz kablowych wraz z edycją w systemie nadrzędnym Enea Operator) w które swoim zasięgiem objęły cały obszar Inwestycji.

Całkowity czas realizacji zadania wyniósł 44 miesiące.

Udostępnij

Zobacz również

Aktualności

Piknik rodzinny w Ptasim Gaju

W miniony weekend mieliśmy okazję spędzić czas z naszymi rodzinami i współpracownikami na pikniku w naszym firmowym ogrodzie. Była to świetna okazja do integracji, relaksu

Farma fotowoltaiczna Lubanowo
Farmy fotowoltaiczne

Farma PV Lubanowo 11,86 MW już pracuje

Elmont kończy budowę farmy fotowoltaicznej w Lubanowie, w województwie zachodniopomorskim. Inwestorem jest spółka Energix. Zakres tego przedsięwzięcia obejmował: montaż na konstrukcjach wsporczych 25 776 sztuk paneli

Farma fotowoltaiczna Zagórzyca Elmont Grupa
Farmy fotowoltaiczne

Farma PV 60 MW Zagórzyca oficjalnie otwarta

23 czerwca w Zagórzycy, niedaleko Słupska nastąpiło uroczyste uruchomienie farmy fotowoltaicznej. Inwestorem jest Wento, firma należąca do wywodzącej się z Norwegii grupy Equinor. Generalnym wykonawcą

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top