Budowa RS 110 kV Lipińskie Małe

Firma Elmont na zlecenie PGE rozpoczęła budowę rozdzielni sieciowej 110 kV na potrzeby przyłączenia Podstacji Trakcyjnej Lipińskie Małe.

Pierwszy etap prac obejmował dokumentację techniczną. Następnie przystąpiono do budowy rozdzielni sieciowej RS-110 kV Lipińskie Małe wraz z infrastrukturą towarzyszącą (budynek stacyjny, kanalizacja kablowa, drogi wewnętrzne, zjazdy, ogrodzenie, oraz rozdzielnia SN potrzeb własnych).

Rozdzielnia napowietrzna 110 kV wybudowana zostanie w układzie H2 dwusekcyjnym z pojedynczym układem szyn zbiorczych, z wyłącznikami w polach linowych, przekładnikami prądowymi i napięciowymi w polach liniowych oraz polem łącznika szyn, które zostanie wyposażone w odłączniki. Na potrzeby przyłączenia do linii WN relacji Grajewo-Ełk zostanie wybudowany nowy słup WN w miejscu istniejącego, z odejściami na bramki liniowe pól rozdzielni sieciowej 110 kV RS Lipińskie Małe.

Udostępnij

Zobacz również

RS Augustynka - Elmont
Infrastruktura energetyczna

RS 110 kV dla PV 25MW Augustynka

Firma Elmont na zlecenie PGE zrealizowała w terminie umownym budowę rozdzielnicy sieciowej 110 kV na potrzeby podłączenia farmy fotowoltaicznej Augustynka o łącznej mocy przyłączeniowej 25MW.

Farma fotowoltaiczna
Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna o mocy 40MW w Wielkopolsce

Firma Elmont na zlecenie zagranicznego Inwestora rozpoczęła w Wielkopolsce budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 40 MWp w formule „pod klucz”. Farma będzie się składać z

Magazyny energii - Enspro - projektowanie
Infrastruktura energetyczna

Magazyn Energii 400 MWh

Pracownia Projektowa Enspro wykona projekt wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej HEP2 o mocy 200MW i pojemności 400MWh wraz z przyłączeniem

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top