Nowy GIS 110kV dla EON

Konsorcjum firm Elmont Sp. z o.o. oraz Pracownia Projektowa Enspro Sp. z o.o. opracuje dokumentację wykonawczą oraz wybuduje w technologii gazowej stację elektroenergetyczną 110 kV RPZ Kasprowicza w Warszawie.

Prace budowlane będą polegały na kompleksowym wykonaniu nowego budynku stacji elektroenergetycznej wraz z infrastrukturą techniczną oraz elektroenergetycznymi przyłączami kablowymi 110 kV.

Budynek stacji z pełnym podpiwniczeniem w postaci kablowni będzie składał się z pomieszczenia wnętrzowej rozdzielni 110 kV w izolacji gazu SF6, typu GIS oraz z części technologicznej. Budowa elektroenergetycznej sieci kablowej WN 110 kV polegała będzie na wykonaniu linii kablowych WN 110 kV zasilających proj. stację 110 kV oraz sąsiadującą stację elektroenergetyczną 110/20 kV, wraz z kanalizacją teletechniczną dla kabli światłowodowych oraz robotami rozbiórkowymi istniejących elementów kolidujących z trasą proj. sieci kablowej.

Ponadto konsorcjum odpowiedzialne będzie za przeprowadzenia kompleksowych prac uruchomieniowych wszystkich wybudowanych urządzeń oraz przekazanie dokumentów wymaganych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Udostępnij

Zobacz również

Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna o mocy 4,4MW

Z przyjemnością informujemy o nowym kontrakcie Elmont na zaprojektowanie i wybudowanie farmy fotowoltaicznej o mocy 4,4 MW dla Inwestora zagranicznego. Prace obejmować będą wykonanie projektów

Farmy fotowoltaiczne

Farmy słoneczne o mocy 4MW

Elmont wspólnie z Pracownią Projektową Enspro zaprojektuje oraz wybuduje farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 4 MW. Zakres prac obejmuje wykonanie projektu budowlanego, projektów wykonawczych, dostawę

Farma Fotowoltaiczna Chotków - Elmont
Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna Chotków 40 MW na ukończeniu

Elmont kończy budowę farmy fotowoltaicznej Chotków o mocy 40 MW. Elektrownia jest zlokalizowana w powiecie żagańskim w województwie lubuskim. Powierzchnia całej zabudowy to 45 ha.

Aktualności

Piknik rodzinny w Ptasim Gaju

W miniony weekend mieliśmy okazję spędzić czas z naszymi rodzinami i współpracownikami na pikniku w naszym firmowym ogrodzie. Była to świetna okazja do integracji, relaksu

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top