Nowy GIS 110kV dla Stoen

Konsorcjum firm Elmont Sp. z o.o. oraz Pracownia Projektowa Enspro Sp. z o.o. opracuje dokumentację wykonawczą oraz wybuduje w technologii gazowej stację elektroenergetyczną 110 kV RPZ Kasprowicza w Warszawie.

Prace budowlane będą polegały na kompleksowym wykonaniu nowego budynku stacji elektroenergetycznej wraz z infrastrukturą techniczną oraz elektroenergetycznymi przyłączami kablowymi 110 kV.

Budynek stacji z pełnym podpiwniczeniem w postaci kablowni będzie składał się z pomieszczenia wnętrzowej rozdzielni 110 kV w izolacji gazu SF6, typu GIS oraz z części technologicznej. Budowa elektroenergetycznej sieci kablowej WN 110 kV polegała będzie na wykonaniu linii kablowych WN 110 kV zasilających proj. stację 110 kV oraz sąsiadującą stację elektroenergetyczną 110/20 kV, wraz z kanalizacją teletechniczną dla kabli światłowodowych oraz robotami rozbiórkowymi istniejących elementów kolidujących z trasą proj. sieci kablowej.

Ponadto konsorcjum odpowiedzialne będzie za przeprowadzenia kompleksowych prac uruchomieniowych wszystkich wybudowanych urządzeń oraz przekazanie dokumentów wymaganych do uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Udostępnij

Zobacz również

RS Augustynka - Elmont
Infrastruktura energetyczna

RS 110 kV dla PV 25MW Augustynka

Firma Elmont na zlecenie PGE zrealizowała w terminie umownym budowę rozdzielnicy sieciowej 110 kV na potrzeby podłączenia farmy fotowoltaicznej Augustynka o łącznej mocy przyłączeniowej 25MW.

Farma fotowoltaiczna
Farmy fotowoltaiczne

Farma fotowoltaiczna o mocy 40MW w Wielkopolsce

Firma Elmont na zlecenie zagranicznego Inwestora rozpoczęła w Wielkopolsce budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 40 MWp w formule „pod klucz”. Farma będzie się składać z

Magazyny energii - Enspro - projektowanie
Infrastruktura energetyczna

Magazyn Energii 400 MWh

Pracownia Projektowa Enspro wykona projekt wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę Bateryjnego Magazynu Energii Elektrycznej HEP2 o mocy 200MW i pojemności 400MWh wraz z przyłączeniem

Poznaj nasze wszystkie realizacje

Oferta Elmont Grupy obejmuje kompleksową obsługę inwestycji, zapewniając profesjonalizm na każdym etapie.

OZE energia odnawialna, energetyka Elmont Grupa
Scroll to Top